Bakan Varank ile DEVA Partisi lideri Babacan arasında “Fren Ali” polemiği – Bakan Varank: “Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” – Babacan: “İktidarın trolleri beni TT yapmak için mesai harcıyor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘ın “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için ‘Fren Ali’ demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı” sözlerini Twitter üzerinden eleştirdi.

Varank, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Kanal 42’deki “Reaksiyon” programında sarf ettiği “Fotokopi çektiğimiz A4 kağıdını önlü arkalı kullanarak tasarruf ettiğimiz günlerde benim için ‘Fren Ali’ demişlerdi. 125 bin makam arabası alan israf zihniyeti ise anca duvara tosladı” sözlerine Twitter’dan yanıt verdi.

Bakan Varank, Twitter paylaşımında, “Busan’da Kore yemeği yiyemeyince kriz çıkaran, yurtdışında Mercedes harici araca burun kıvıran, Londra-Vaşington gezilerinde kalacağı otelin yıldız sayısıyla ilgilenen bir geçmişi olmasa bu mütevazılık numarasına ben bile kanabilirdim. Fren Ali ama neye? Sanayiye olmasın sakın?” dedi.

Babacan: “İktidarın trolleri beni TT yapmak için mesai harcıyor”

Babacan, Varank’ın paylaşımı sonrası “Fren Ali” etiketinin “troller” tarafından Twitter gündemi (Trend Topic – TT) yapıldığını iddia etti. “İktidarın trolleri beni TT yapmak için mesai harcıyor. Keşke iktidar, bu rezalete harcadığı kaynağı, fakir fukaranın derdine, esnafa, vatandaşa yardıma harcasaydı” diye yazan Babacan, paylaşımının sonuna “Fren Ali” notunu düştü.

Babacan ne demişti?

Katıldığı programda 11 yıllık bakanlığı sürecinde yaptığı tasarruflara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Babacan, şunları söylemişti:

“Bir yıl Hazine Bakanlığı yaptım. Hazine’deki makam odamdaki mobilya neyse devrettiğim günkü mobilya aynı gün oldu. Defalarca mobilya değiştirmeyi bilmez miydim? Şu mobilyanın iskeleti durdu, kumaşı yıprandığı için sadece kumaşını değiştirttim ben biliyor musunuz? Bizim Hazine’de genelge yayınladık, ‘A4 kağıtlarının önünü de arkasını da kullanacaksınız’ dedik. Sadece baskı yaparken kağıdın ön yüzüne baskı yapmayın, arka yüzünü de kullanın dedik. Bunun genelgesini yayımladık. Tasarruf ruhu böyle olur. Bir de şöyle kızarlardı, ‘Ali para harcatmıyor’ derlerdi. ‘Fren Ali’ diyorlardı.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus