İskoçya’da 60 yıllık bir şişe viski müzayedede 1.1 milyon dolara satıldı

İskoçya’nın Edinburgh kentindeki Bonhams Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkarılan, 60 yıl önce şişelenmiş 750 mililitrelik Macallan Valerio Adami 1926 marka tek malt viski, 1. 1 milyon dolara satılarak rekor kırdı.

New York Times gazetesinde yer alan habere göre içkiyi, müzayedeye telefon ile katılan ve adının açıklanmasını istemeyen Asyalı bir müşteri satın aldı. Bonhams Müzayede Evi’nde çalışan bir uzman, rekor fiyata satılan içkiyi “bugüne kadar üretilmiş en nadir ve en çok istenen şişelerden biri” olarak tanımladı.

Şişe, tartan kaplı bir vitrinin üzerine oturtulmuş özel tasarımlı kutusuyla birlikte satıldı. Macallan tarafından İskoçya’nın Speyside bölgesinde, 1926 hasadından üretilmiş ve 1958 yılında Peter Blake Şişeleme şirketi tarafından sadece 12 adet şişelenmiş olan tek malt viskinin etiketleri, İtalyan ressam Valerio Adami tarafından tasarlanmış.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar