Kartal’da çöken bina ile ilgili yayın yasağı getirildi

Kartal Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak üzerindeki 8 katlı, 12 daireli ve zemin katında konfeksiyon atölyesi bulunan bina saat 16.00 sıralarında çöktü.

Olay yerine gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya çöken binada incelemelerde bulundu. Yerlikaya daha sonra yaptığı açıklamada “Adrese dayalı nüfus sisteminde buranın zemin artı 7 kat 14 daireli olduğu, 43 vatandaşın kayıtlı olduğunu biliyoruz. Aynı şeklide Kartal Belediye Başkanı ve İmar Şube Müdürüyle görüştüm. Buranın 1992 yılında 5 katlı ruhsat olduğunu, daha sonra 3 kat kaçak yapıldığını ve iskansız olduğunu söylediler. Üzücü olan bu” dedi.

Çöken binanın enkazında kaç kişinin olduğu bilinmiyor. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri ve sivil kurtarma ekipleri sevk edildi. Enkazda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkazdan çıkarılan yaralılar ambulansla hastaneye sevk edildi.

RTÜK çöken bina ile ilgili olarak 18.15 itibarıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yayın yasağı getirildiğini duyurdu. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar