Kartal’da çöken binada hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çöken binada ölen sayısının 11 olduğunu açıkladı. Enkazda kurtarma çalışmaları sürüyor.

Soylu, çalışmalarda dördüncü kat aşamasında olduklarını, enkazın altındaki vatandaşlara ulaşma çabalarının sürdüğünü de anlattı. 10’dan fazla kişinin tedavisi de devam ediyor.

İstanbul Kartal Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak üzerindeki 8 katlı ve zemin katında konfeksiyon atölyesi bulunan bina 6 Şubat’ta çöktü.

Mahallede yaşayanlar binanın 1979 yılında inşa edildiğini anlattı. Kartal Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre binaya 1992’de, 6 kat için ruhsat verildi. Belediye açıklamasında binaya daha sonra iki kat kaçak olarak eklendi, ayrıca risk yapı tespiti – başvurusu dahil – hiç yapılmadı. Çevre binalara yönelik risk de sürüyor.

Görgü tanıkları, son günlerde binanın sallandığını söyledi.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, binanın kolonları zemin kattaki dükkanları birleştirmek için kesildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar