Kılıçdaroğlu’nun kararı: CHP 16 aday daha açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun aralarında Ordu, İstanbul Maltepe ve Silivri’nin de olduğu 16 yerleşim birimi için adaylarını açıkladı.

CHP İstanbul’da adaylarını açıklamadığı son iki ilçe olan Maltepe ve Silivri’de mevcut belediye başkanları ile devam dedi. Maltepe’de Ali Kılıç, Silivri’de ise Özcan Işıklar tekrar aday gösterildi. CHP’nin Cumhurbaşkanlığı adayı olan Muharrem İnce’nin dünürü olan Işıklar’ın adaylığı CHP Parti Meclisi tarafından yeterli oyu alamamıştı. Işıklar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun PM’den aldığı yetki kapsamında aday gösterildi.

Seyit Torun ayrıca, CHP’nin adayını açıklamadığı tek büyükşehir olan Ordu’da da belediye başkan adayını ilan etti. Ordu’da eski CHP milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel aday gösterildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aldığı yetki çerçevesinde, Şanlıurfa Siverek’te Mehmet Fatih Bucak’ı, Muğla Bodrum’da Mustafa Saruhan’ı, Ankara Etimesgut’ta ise aynı zamanda kendi avukatı da olan Celal Çelik’i aday gösterdi. Mehmet Fatih Bucak 31 Mart seçimleri için MHP’den adaylık başvurusu yapmış ancak Siverek ittifak gereğince AKP’ye bırakılınca CHP’den aday adayı olmuştu.

CHP’de bugün açıklanan 16 belediye başkan adayının isimleri şöyle:

Ordu Büyükşehir – Mustafa Adıgüzel

Etimesgut (Ankara) – Celal Çelik

Maltepe (İstanbul) – Ali Kılıç

Silivri (İstanbul) – Özcan Işıklar

Siverek (Şanlıurfa) – Mehmet Fatih Bucak

Bodrum (Muğla) – Mustafa Saruhan 

Bafra (Samsun) – Kemal Bütüner

Taşkent (Konya) – Hilal Ülkü Türedi 

Halkapınar (Konya) – Ahmet Özkaya

Bayraklı (İzmir) –  Serdar Sandal

Yalvaç (Isparta) – Erkan Ünal

Kumlu (Hatay) – Rifat Akkuyu

Arsuz (Hatay) – Asaf Güven 

Kaş (Antalya) – Hayri Süt 

Karataş (Adana) – Mehmet Yıldız 

Bulanık’ın (Muş) Rüstemgedik beldesi – Fikret Hamarat

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar