Meral Akşener: “Devleti yönetiyorsan hem mermiyi bulacaksın, hem de ekmeği, aşı ucuzlatacaksın”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

“Türk milletinin Zümrüdüanka’sıyız”

“Bütün tuzakları aşıp hedefe ulaşabilenlere Zümrüdüanka denir. İYİ Parti, Türk milletinin Zümrüdüanka’sıdır. ‘Ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni’ diyen Fatih kadar kararlı olacağız. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen Mustafa Kemal gibi inançlı olacağız. Ve Allah’ın izniyle başaracağız, başaracağız, başaracağız.”

“Zamların sorumlusu dediği fırsatçı, iktidar olmasın?”

“Her kriz döneminde elbette fırsatçılar olur. O fırsatçılara da hükümet gereğini yapar. Tüketen vatandaş feryat ediyor. Aynı zamanda bunu üreten çiftçi de, getiren de feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Peki, İstanbul’a nasıl gelecek bu ürünler? Zamların sorumlusu dediğiniz o fırsatçı, iktidar olmasın? Bunun üzerine damat Berat Bakan diyor ki sebze ve meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyor. Yani pahalılığın sebebi Muğla’dan, Niğde’den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. Biz bugüne kadar nohut almak için Kahramanmaraş’a, portakal almak için Antalya’ya mı gidiyorduk? İyice şaşırmış bu adam! Gerçekten böyle diyor. Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Halciyi, marketi suçluyorsunuz. Şimdi de çıkmış nakliyeciyi suçluyorsunuz. Kimseye suç atmayın. Suçlu sizsiniz kardeşim.”

“Osmanlı’daki vizyonun zerresi Damat beyde yok!“

Osmanlı’da olan vizyonun zerresi Damat beyde yok maalesef. Olması da beklenemez. Bir insan ehil değilse, derdi de kendi çıkarıysa geçmiş ola. Başa koyduğun adam işini yapıyor mu diye bakacaksın kardeşim. Şöyle bir anlayış olabilir mi? ‘Bu hırsız ama bizim hırsızımız.’ Sonra o hırsızlığı örtmek için 3-5 kişi daha ortak oluyor işe. Millete hizmet götürecek paralar da bunların cebine doluşuyor.”

“6 aydır bağırıyorsun. Peki niye düşmüyor bu fiyatlar?”

“Marketlere biraz daha bağırıp çağıracağım, diyor Sayın Cumhurbaşkanı. Bu işler bağırıp çağırmakla olsaydı dünyada fakir ülke kalmazdı. 6 aydır bağırıyorsun. Peki niye düşmüyor bu fiyatlar? Çalışmayacaksınız, üretmeyecekseniz, ne bulursanız satıp betona gömeceksiniz, sonra da bağırıp çağırmakla düzelteceksiniz.”

“Mermiyi sivri biberden, barutu domates çekirdeğinden mi üretiyorsun?”

“Biz düşmana mermi atıyoruz. Bir merminin fiyatı nedir, biliyor musunuz?’ diyorlar. Bunlar bahane ustası oldu. 40 yıl düşünsek meyve, sebze ve mermiyi aynı cümlede kullanmak aklımıza gelmezdi. Bu sözün ülkenin Cumhurbaşkanının ağzından çıkması büyük bir talihsizliktir. 3 tane belediye için Türk devletini bu kadar aciz göstermek olur mu? Sebzenin fiyatı ile merminin ne alakası var? Mermiyi sivri biberden, barutu domates çekirdeğinden mi üretiyorsun? Böyle bir ciddiyetsizlik olur mu? Bu devlet ilk kez mi düşmana mermi sıkıyor? Devleti yönetiyorsan hem mermiyi bulacaksın, hem de ekmeği, aşı ucuzlatacaksın. Beri bak, efendi! Bu millet vatanı için verilen mücadelenin muhasebesini tutmaz. Sıkılan merminin hesabını sormaz. Yoksulluk Türkiye’nin kaderi değildir. Bunlar yanlış politikaların sonucudur.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus