Saadet Partisi Ordu İl Başkanı, büyükşehir belediye başkan adaylarının İdris Naim Şahin olduğunu duyurdu

Saadet Partisi (SP) Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının İdris Naim Şahin olduğunu açıkladı.

Temiz, “Adaylarımızı tespit ederken seçmenimizin, halkımızın taleplerini dikkate aldık. Kimliği, kişiliği temiz adaylarla seçmenimizin önüne çıkıyoruz. Bugün itibariyle Ordu’muzun büyükşehir belediye başkan adayının şehrimizin sevilen yiğit evladı sayın İdris Naim Şahin olduğunu bilgisini sizlerle büyük bir memnuniyetle paylaşmak istiyorum” dedi.

SP Ordu İl Başkanı Temiz, Şahin ile SP Genel Merkezi arasındaki görüşmelerin dün itibariyle sonuçlandığını ve Şahin’in adaylığı konusunda mutabakat sağlandığını söyledi.

AKP’nin kurucusu ve İçişleri Bakanı’ydı

Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasında genel sekreter yardımcısı olan İdris Naim Şahin, daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) kurucuları arasında yer aldı. 2001-2011 yılları arasında AKP Genel Sekreteri olan Şahin, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.

2011 genel seçimlerinde Ordu Milletvekili olan Şahin, seçimden sonra kurulan 61. Hükümette İçişleri Bakanı oldu ancak 2013’teki kabine revizyonu sırasında görevinden alındı. Şahin, 25 Aralık 2013’te de AKP’den istifa etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar