Cumhurbaşkanı kararı: Türkiye 200 bin ton patates ithal edecek

Resmi Gazete’nin bugünkü nüshasında yayınlanan “cumhurbaşkanı kararı”na göre, Türkiye 20 Nisan’a kadar, gümrük vergisi almadan, 200 bin ton patates ithal edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı “Patates İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar” bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Patates, yükselen fiyatı nedeni ile kuru soğan ile birlikte hükümetin hedefindeki iki sebzeden biriydi. Hükümet patates ve soğan fiyatlarındaki yükseklikten, önce spekülatörleri sorumlu tutup işi depo basmaya kadar vardırmış, sonra da başta patates ve kuru soğan olmak üzere halka ucuz meyve ve sebze temin edebilmek için İstanbul ve Ankara’da tanzim satış noktaları açmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar