AB’den İngiltere’nin Brexit’i erteleme talebine şartlı onay

Avrupa Konseyi, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış tarihini erteleme talebine şartlı onay verdi. AB liderleri Brüksel’deki zirvede, İngiltere Parlamentosu’nun gelecek hafta Brexit anlaşmasını onaylaması halinde üyelikten çıkış için 22 Mayıs’ı; anlaşmanın bir kez daha reddedilmesi halinde ise 12 Nisan’ı gösterdi.

İngiltere Başbakanı Theresa May zirvede, Brexit’in 30 Haziran’a kadar ertelenmesini talep etmişti. Normal koşullarda İngiltere’nin AB’den ayrılması gereken tarih 29 Mart.

AB liderleri 23 Mayıs’ta başlayacak Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde İngiltere’nin ayrılık sürecinin tamamlanmış olmasını istiyor. Avrupa Konseyi İngiltere Parlamentosu’nun daha önce iki kez reddettiği Brexit anlaşmasının yeniden görüşmeye açılmayacağını da bildirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar