İngiltere’de camilere saldırı

İngiltere’nin Birmingham kentinde dün gece ve bu sabah gerçekleştirilen farklı saldırılarda 5 cami hedef alındı. 

Aston’daki Mescid Feyzul İslam Camii’nin başkanı Yusuf Zaman saldırılar karşısında ilk tepkisinin ‘dehşet’ olduğunu söyledi: “Artık yetişkinler arasında bir korku faktörü var. Çocuklarını camilerden uzak tutacaklarını, çünkü bunların güvende olmadığını söylüyor. Ama biz ibadet etmeyi bırakmayacağız, hayatımız normal akışında sürecek, onların kazanmasına izin vermeyeceğiz”

Yine Aston’da bulunan Witton İslam Merkezi’nin bir sözcüsü ise gece saat 01.30 sularında bir saldırganın mekana gelerek camları indirdiğini anlattı: “Ön camların tamamı, ki bunlar yaklaşık 6 taneydi, tuzla buz oldu”

Bölgenin Emniyet Müdürü David Jamieson bugün yaptığı basın açıklamasında, toplumu bölmeye çalışan ve birlik ruhuna zarar vermek isteyenlerin başarılı olamayacağını söyledi. Yetkililer cuma namazlarında güvenlik önlemlerinin arttırılmasıyla ilgili olarak camilerin yöneticileriyle görüşüleceğini duyurdu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar