Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, “Yapısal Dönüşüm Adımları”nı zayıf buldu!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçen çarşamba açıkladığı “Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları”nı değerlendirdi. Yapısal problemlerin devam ettiğini vurgulayan Moody’s, açıklanan programının içeriğinin zayıf olduğunu belirtti.

Moody’s, bu değerlendirmenin yer aldığı Türkiye raporunda ayrıca, enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olacağını öngörürken, 2019 yılında Türkiye ekonomisinde yüzde 2 küçülme beklediğini açıkladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar