Nuri Bilge Ceylan, Şanghay Film Festivali’nin jüri başkanı oldu

Nuri Bilge Ceylan, 15-24 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde (SIFF) jüri başkanı olarak görev alacak.

Bu sene 22. kez düzenlenecek SIFF, Tokyo Uluslararası Film Festivali’yle birlikte Doğu Asya’nın en geniş çaplı iki sinema festivalinden biri. Özellikle Çin’in yeni nesil sinemacıları için önemli bir platform haline gelen festivalde daha önceki yıllarda jüri başkanlığı yapmış isimler arasında Luc Besson, Emir Kusturica, Danny Boyle, Wong Kar-wai ve John Woo bulunuyor.

Festivalden yapılan resmi açıklamada Nuri Bilge Ceylan “ulusal bir hazine” diye nitelendirilirken, Ceylan’ın sanatıyla ilgili şu sözlere yer verildi: “Ceylan’ın eşsiz bir film dili var. Derin, uzun lensiyle, felsefi bakış açısıyla yaşam yolculuklarını tasvir ediyor ve izleyicilerine sessizce yaşamın gerçeklerini şiirsel kelimeler ve edebi bir yolla anlatıyor.”

Ceylan, festivalin en prestijli ödülü olan Altın Kadeh’i kazanacak filme karar verecek jüriye başkanlık edecek.

Şanghay Uluslararası Film Festivali hakkında detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar