Murat Yetkin blogunda yazdı: “Saldırı hükümetin seçim yenilgisini iptale çalıştığı sırada yapıldı”

Gazeteci Murat Yetkin blogundaki yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırıyı değerlendirdi. Yetkin, saldırının hükümetin seçim yenilgisini iptale çalıştığı sırada yapıldığına dikkat çekti.

“Bu, seçim sonrasının ilk siyasi şiddet eylemidir ve hedef ana muhalefet lideri olmuştur” diyen Yetkin, “Bütün bunlar olurken, en küçük protestoda gençlerin, kadınların üzerine şiddetle giden polis ve jandarmanın adeta seyirci gibi beklediği, sadece hoparlörle dağılın çağrısı yaptığı da açıkça görülüyor” diye yazdı. Yetkin’e göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın saldırganlara “Değerli arkadaşlarım” diye hitap edip, “Mesajınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz” diyerek dağılmaları çağrısında bulunması da dikkat çekiciydi.

Murat Yetkin’in yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar