Amerikan Sports Illustrated dergisi mayo sayısında ilk kez “tesettür mayoları”na da yer verdi

Amerikan Sports Illustrated dergisi, bu yaz için hazırladığı mayo sayısında ilk kez “tesettür mayoları”na da yer verdi. Modeller için en prestijli yayınlardan biri olan Sports Illustrated’in mayo sayısında yer alan ilk tesettür mayolu model ise Somali asıllı Amerikalı Müslüman model Halima Aden oldu.

Derginin Twitter hesabındaki paylaşımında, 21 yaşındaki Aden’in “dergiye başörtüsü ve burkiniyle poz veren ilk Müslüman model” olarak tarihe geçtiği belirtildi.

Aden, 2016’da Miss Minnesota model yarışmasına tesettür mayosu ile katılıp, yarı finale kalınca “tarihe geçen model olarak” Vogue dergisine kapak modelliği yapmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar