Tayland’da iki hafta mağarada mahsur kalan çocukların hikayesi Netflix dizisi oluyor

Tayland’da bir mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve futbol antrenörünün kurtarılması Netflix’te mini dizi oluyor. “Yaban Domuzları” adlı futbol ekibinde oynayan çocuklar ve antrenörleri, Haziran 2018’de selden dolayı kapanan mağarada iki hafta boyunca mahsur kalmışlardı.

90 profesyonel dalgıç sayesinde kurtarılmalarından sekiz ay sonra hikaye Netflix ekranlarına yansıyacak. Mini dizinin yönetmen koltuğunda ise “Crazy Rich Asians”ın yönetmeni Jon M. Chu ve Nattawut “Baz” Poonpiriya oturacak.

Netflix’ten Erika North, “Tayland Netflix için önemli bir pazar ve bu yerel, fakat dünyada yankı bulan ilham verici öyküyü hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

11-16 yaşları arasındaki çocuklar ve 25 yaşındaki antrenör, 23 Haziran 2018’de yağmur mevsiminde sağanak yağışın sular altında bıraktığı mağarada mahsur kalmışlardı. Kurtarılmaları için çeşitli ülkelerden gönüllüler 17 gün boyunca uğraşmış, bu sırada eski Tayland donanması dalgıçlarından Saman Gunan hayatını kaybetmişti.

Şimdiye kadar olaya dair iki kitap yazıldı, “Cave” (Mağara) adında bir filmin çekimleri de tamamlanmış durumda.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar