Star Wars’un Chewbacca’sı Peter Mayhew hayatını kaybetti

Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesinde canlandırdığı “Chewbacca” karakteriyle tanınan İngiliz aktör Peter Mayhew, 74 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Ailesi, ünlü oyuncunun Twitter hesabında paylaştığı mesajda, “Peter Mayhew’in ailesi derin sevgi ve üzüntüyle Peter’in öldüğü haberini paylaşmanın üzüntüsünü yaşıyor. 30 Nisan 2019 akşamı, Kuzey Teksas’taki evinde ailesi yanındayken aramızdan ayrıldı” dedi. Aktörün ölüm sebebine ilişkin açıklama yapılmadı.

Mayhew ayrıca, ekonomik zorluk çeken ailelere yardım etmeyi amaçlayan Peter Mayhew Vakfı’nın da kurucusu olarak tanınıyor. Oyuncu son zamanlarda Venezüela’daki krizden etkilenen ailelere yardım sağlamak için çalışıyordu.

Mayhew’in canlandırdığı “Chewbacca” karakteri.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar