YSK’nın İstanbul kararı: Siyasiler ilk tepkilerini sosyal medyadan verdi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin kararı sosyal medyada geniş yankı buldu. Siyasiler de ilk tepkilerini özellikle Twitter üzerinden vermeyi tercih etti. AKP ve MHP’li siyasiler karardan duydukları memnuniyeti dile getirirdi.

CHP’lilerin tweetlerinde ise kızgınlık vardı:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise ilk tepkisini il başkanlığı binasındaki toplantıda CHP’li üyelere şu sözlerle seslenerek dile getirdi:

“31 Mart’ta İstanbul’da halk sandığa giderek iradesini ortaya koymuş, kararını vermiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Siyasi iktidarın sopası haline getirilmek istenen kamu kurumları eliyle halkın iradesinin gasp edilebilmesi mümkün olmayacaktır. Herkesi süreci sükûnetle takip etmeye, partimizin alacağı kararlara uygun hareket etmeye davet ediyorum.”

İYİ Parti’den ilk tepkiler

HDP’den açıklama

MHP’den ilk tepkiler

MHP Başkanlık Divanı’ndan yapılan açıklamada: “MHP, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin kararını saygı ile karşılamaktadır” denildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar