ABD’de okul saldırısı: En az bir kişi öldü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Denver kentinde bir okula silahlı saldırı düzenlendi. Olayda bir öğrenci öldü, yedi kişi de yaralandı.

Saldırı Denver yakınlarındaki STEM School Highlands Ranch okuluna düzenlendi. Saldırıyı yapan silahlı iki kişi gözaltına alındı.

Polisin verdiği bilgiye göre, iki saldırgan yerel saatle 14.00’te okula girdi ve iki ayrı yerde öğrencilere ateş açmaya başladı. Saldırganlardan biri çocuk, diğeri 18 yaşında. İkisinin de okulun öğrencilerinden olduğu açıklandı. 18 yaşındaki saldırgan polisin açtığı ateşte ağır yaralandı.

Police at the scene
Polisler saldırıdan hemen sonra olay yerine geldi.

Bu, 2019’da ABD’de okullara düzenlenen 115. saldırı.

Saldırının neden düzenlendiğine dair henüz bilgi edinilemedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar