Şule Çet davası: Sanıkların tutukluluğunun devamına karar verildi

Ankara’da şüpheli bir biçimde hayatını kaybeden Şule Çet davasının ikinci duruşması bugün Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutukluluklarının devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 10 Temmuz’da yapılacak.

Bugünkü duruşmaya çok sayıda izleyici kalabalık yüzünden alınamadı. Salona giremeyen avukatlar da oldu. Çet’in avukatı Umur Yıldırım, “Berk Akand bu davanın en büyük sanığı olduğu kadar en büyük tanığıdır. Sanıkların aralarında çıkar çatışması var. Biz Berk’in itiraflarını bekliyoruz. Anlattıkları hikayeye bizim karnımız tok” dedi.

Sanıklardan Çağatay Aksu, Çet’in babasına dönerek, “Kızına sahip çıksaydın” diye konuştu. Bu söz üzerine duruşma salonunda tartışma çıktı.

Akand ve Aksu, “cebir, şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlamalarıyla, 39’ar yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar