Şule Çet davasının 2. duruşması başladı

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüyle ilgili “cebir, şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından 39’ar yıla kadar hapis cezası istenen Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın yargılandığı davanın ikinci duruşması başladı.

Duruşmanın yapıldığı Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nin önünde, pek çok kişi duruşmayı takip ediyor.

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet, patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand ile doğum günü olan 29 Mayıs’ta gittiği plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybetmişti. Olayın ardından açılan soruşturma kapsamında Aksu ve Akand şüpheliler olarak gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı. Soruşturma zarfında bir kez daha gözaltına alınıp serbest bırakılan Aksu ve Akand, Adli Tıp Kurumu’ndan alınan ve Çet’in cinsel saldırıya uğradığını ortaya çıkaran raporla birlikte 14 Temmuz’da üçüncü kez gözaltına alınmıştı. Şüpheliler “cebir, şiddet ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından halen tutuklu bulunuyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar