ABD ile İran Twitter’da atışmaya devam ediyor: “Asla tehdit etme”, “Asıl sen asla tehdit etme”

ABD ile İran arasındaki gerginliğin sıcak çatışmaya dönüşmesi endişesi, hafta sonuna girilirken, taraflar arasında gayriresmi kanallarla diyalog kurulacağına dair haberlerle yatışmıştı. Ancak ABD Başkanı Donald Trump, pazar günü Twitter’da “İran savaşmak istiyorsa bu resmen İran’ın sonu olur. Bir daha ABD’yi tehdit etmeye kalkma” uyarısı yaptı.

Trump’ın çıkışına İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’ten yanıt geldi. Zarif Twitter’da “Hiçbir zaman bir İranlıyı tehdit etme” etiketiyle, “Saygı duymayı dene, işe yarıyor” mesajını paylaştı.

Zarif, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un ekibine atfen kullandığı ‘B-ekibi’nin ve Trump’ın Büyük İskender, Cengizhan ve diğer istilacı güçlerin başaramadığını yapmayı umduğunu yazarak, “Saldırganların hepsi giderken, İranlılar bin yıllar boyunca ayakta kaldı” dedi. İran Dışişleri Bakanı aynı paylaşımda, “Ekonomik terör ve soykırımcı alaylar İran’ın sonu olmayacak” diye yazdı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar