FETÖ operasyonu: 41’i muvazzaf 140 asker hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturma kapsamında, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarından 41’i aktif görevde 140 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik süren soruşturmada, örgütün mahrem imamlarıyla sabit telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri iddiasıyla Kara Kuvvetleri’nden iki albay, dört yarbay, yedi binbaşı, 17 yüzbaşı, 16 üsteğmen, dört teğmen; Hava Kuvvetleri’nden 31 astsubay ve Deniz Kuvvetleri’nden iki albay, iki yarbay, bir binbaşı, üç yüzbaşı, 40 astsubay ve 11 sivil mahrem imam olmak üzere 140 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılık talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar