Engin Baş ile söyleşi: “Avrupa Parlamentosu seçimleri Yunanistan’da iktidar değişimini tetikledi, Çipras koltuğunu kaybedebilir”

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde, merkez sağ ve merkez sol partiler beklendiği gibi oy kaybına uğrarken, Liberaller, Yeşiller, aşırı sağcılar ve popülistler oylarını artırdı. Bu sonuçlar Avrupa Birliği’nin yasama organı içerisinde siyasi partilerin sandalye dağılımlarını değiştirmekle kalmadı, üye ülkelerin ulusal siyasetlerini de etkiledi. Nitekim Yunanistan’da, iktidardaki SYRIZA’nın yaşadığı dramatik oy kaybı sonrasında Başbakan Çipras erken seçim kararı aldı. AP seçimlerinin sonucunu Medyascope için değerlendiren gazeteci Engin Baş, 30 Haziran’da yapılması muhtemel erken seçimlerden muhafazakâr Yeni Demokrasi Hareketi’nin galip çıkmasının beklendiğini söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar