HDP Şırnak eski Milletvekili Ferhat Encu tahliye edildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak eski Milletvekili Ferhat Encu tahliye edildi. Avukatları tahliye işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, Encu Kandıra Cezaevi’nden çıktı.

Encu, 4 Kasım 2016 tarihinde tutuklanmış, 2017 yılının Şubat ayında tahliye edilmiş ve serbest kaldıktan iki gün sonra, tahliyesine yapılan itiraz sonucunda yeniden tutuklanmıştı. Encu, “kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme, bunların hareketlerine katılma ve örgüte üye olma” suçlamalarından dört yıl yedi ay 10 gün hapis cezası almıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar