Katar’dan Gazze’ye 20 milyon dolar nakit para yardımı

İsrail’de yayınlanan Haaretz gazetesi, yerel kaynaklarına dayanarak Katarlı bir heyetin pazar günü Gazze’ye 20 milyon dolar nakit para götürdüğünü yazdı. Habere göre, bu paranın bir kısmıyla Gazze’deki 108 bin ailenin her birine 100’er dolar nakit para dağıtılacak, kalan miktar da elektrik ve su gibi temel hizmetlerle ilgili projelerde kullanılacak.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun geçen yılın sonunda Hamas ile vardığı barış anlaşmasına, o dönemde kabinesinde savunma bakanı olarak görev yapan Avigdor Lieberman tepki göstermiş ve istifasıyla İsrail’deki erken seçim sürecini başlatmıştı.

İsrail yönetimi, Hamas ile Mısır arabuluculuğunda varılan ateşkes anlaşması gereği Katar’ın Gazze Şeridi’ne mali yardım ulaştırmasına izin veriyor. Katar Gazze Şeridi’nin yakıt ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, Hamas mensuplarının maaşlarını da ödüyor.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar