İran: “Trump, dini liderimizi yaptırım kapsamına almakla diplomasi yolunu kalıcı olarak kapatıyor”

İran, ABD’nin ülkenin siyasi ve dini açıdan en yetkili kişisi, dini lider Ayetullah Ali Hamaney‘e yaptırım getirmesine tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musavi bu adımı “diplomasi yolunun kalıcı olarak kapatılması” olarak değerlendirdi. Sözcü Musavi “Trump’ın biçare yönetimi dünya barışı ve güvenliğini sağlamak için kurulmuş uluslararası mekanizmaları yok ediyor” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump dün bir kararname ile Hamaney ve Devrim Muhafızları Ordusu’nun en üst düzeydeki sekiz generalinin finansal varlıklarının dondurulmasını öngören bir kararname imzalamıştı. Amerikalı yetkililer, yaptırım uygulanacaklar listesine İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in de ekleneceğini bildirmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar