Alexandria Ocasio-Cortez, Trump’ın kızı Ivanka’nın G-20 Zirvesi’ne katılmasına tepki gösterdi

Japonya’da düzenlenen G-20 Zirvesi’ne babası ABD Başkanı Donald Trump ile birlikte katılan Ivanka Trump; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde ve İngiltere Başbakanı Theresa May arasındaki sohbete katılmaya çalıştı.

O anların yer aldığı 19 saniyelik video, Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı tarafından yayımlandı. Videoda üst düzey isimlerin Ivanka Trump’ı dışladıkları görülürken, Ivanka Trump konuştuğu sırada IMF Başkanı Christine Lagarde’ın yüz ifadesi, sosyal medyada “Ivanka Trump’a tepki” olarak yorumlandı.

Demokrat Parti’den ABD Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, videoyu paylaşarak Trump’ın zirvelere “yeterliliği olan diplomatlar” götürmesini istedi. Ocasio-Cortez açıklamasında, “Birileri için şok edici olabilir ama birisinin kızı olmak kariyer yeterliliği sağlamıyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar