Yunanistan’da fırtına can aldı: 6 ölü

Yunanistan’ın kuzeyini vuran ve özellikle turizm bölgesi Halkidiki’de etkili olan fırtına can ve mal kayıplarına yol açtı.

Selanik yakınlarındaki bölgede yaşanan felakette ikisi çocuk altı kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin tamamının tatil için ülkeye gelen Romanya, Çekya ve Rusya vatandaşları olduğu açıklandı. Yalnızca 20 dakika süren fırtınada dördü ağır, 100’den fazla kişi de yaralandı. Bölgede olağanüstü hal ilan edilirken çok sayıda kurtarma ekibi bölgeye sevk edildi.

Yunanistan yetkililerinin “eşi benzeri görülmemiş bir fenomen” olarak tanımladığı felaketin, ülkede normalin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ardından yaşanması dikkat çekici. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde şiddetli fırtına nedeniyle ağaçların köklerinden söküldüğü, arabaların devrildiği ve binaların hasar aldığı görülüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar