Mansur Yavaş Ankara’nın paydaşlarıyla buluştu: “Denetime açık bir yönetim olacağız”

Ankara’da ortak akılla yönetim hedefine yönelik bir toplantı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi’nin “Ankara’yı Sen Planla” sloganıyla duyurduğu toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarından, meslek odalarından, derneklerden ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptı.

Bir sonraki aşama şehrin 2024 yılına kadarki stratejik planını hazırlamaya yönelik çalıştaylar yapılması. Önümüzdeki iki gün yapılacak çalıştaylarda şehrin ulaşımı, güvenliği, doğası gibi toplumsal konular masaya yatırılacak. Vatandaşlar bu alanlardaki önerilerini Twitter üzerinden #AnkarayıSenPlanla etiketiyle sunabilecek.

Planda kritik tarih ise 30 Eylül. Bu tarihe kadar stratejik planın hazırlanıp belediye meclisine sunulması ve meclis onayından sonra cumhurbaşkanlığına gönderilmesi hedefleniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar