İzmir’de FETÖ operasyonu: 35’i asker 47 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturmaları kapsamında yeni bir operasyon düzenlendi. Bu kapsamda FETÖ’nün TSK yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve “mahrem imamlarca” ankesör ya da büfe telefonlarından arandıkları belirlenen 35’i asker 47 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

Bu kişilerden 31’i gözaltına alındı, diğer zanlıların yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Gözaltı kararı verilenler arasında aktif görevde bir yarbay, 30 astsubay, iki üsteğmen, iki uzman çavuş ile beş ihraç astsubay, dört emekli astsubay, bir istifa eden astsubay, bir teğmen bulunuyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar