Sultanahmet esnafı, turizm sektöründeki fırsatçılığı anlatıyor

Yaz ayları turizm sektörünün en yoğun olduğu dönemler ve turizm alanındaki sorunlar da turistlerin artışıyla birlikte çoğalıyor.

Turizmin artması fırsatçılığı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden de Türkiye’ye yoğun olarak seyahat eden Arap turistler dolandırıcılığa karşı uyarılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Koparan adlı bir esnaf, hanutçu olarak bilinen, turistleri götürdüğü işletmelerden komisyon talep eden kişilerce darp edildiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Biz de turistlerin sıkça ziyaret ettiği Sultanahmet’e giderek, orada bulanan esnafa bu alandaki fırsatçılığı sorduk.

Kamera: Ata Bilginperk

Kurgu: Büşra Cebeci 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar