Ankaralı vatandaşlar toplu taşımaya bisikletle binebilecek

Ankara’da toplu taşıma araçlarına bisiklet tutma aparatları geliyor. Dün yaşanan bir olay bu konudaki ihtiyacı gözler önüne serdi.

Dün gece saatlerinde Tolga Güntürkün adlı bir vatandaş üç arkadaşıyla birlikte bisikletleriyle yolda kaldı. Bisikletlerin belediye otobüslerine alınmadığını söyleyen Güntürkün Twitter’da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek “Bisikletli toplu taşıma talep ediyoruz” mesajıyla bir fotoğraf paylaştı.

Büyükşehir Belediyesi fotoğraftan bir saat sonra Tolga Güntürkün ve arkadaşları için bir belediye otobüsü gönderdi. Pursaklar’dan alınan dört genç, yaklaşık 50 kilometrelik mesafeye, Karagöl’e bırakıldı. Gençler otobüsten bir fotoğraf paylaşarak Mansur Yavaş’a ve EGO Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Konuyla ilgili iletişime geçtiğimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, toplu taşımada bisiklet kısıtlamasının diğer yolcuların güvenliğini sağlamak için olduğunu, ancak çok yakın zamanda hem metrolara hem de otobüslere bisiklet tutma aparatlarının getirileceğini söyledi. Böylece Ankaralı bisikletliler, toplu taşımayı kullanabilecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar