Suriyeli mülteciler eyleminde yaşananlar: “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganına “Muhacirler Allah’ın emanetidir” karşılığı

Haber: Fatima Çelik & Cem Taylan

ÖZGÜR-DER, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ve Hukukçular Derneği, Suriyeli mültecilere yönelik sürgün politikasını protesto etmek amacıyla bugün Saraçhane Parkı’nda bir eylem düzenledi. 

Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı parka Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı bulunmayanlar alınmadı. Alana giren bir grup, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları atarak eylemi engellemeye çalıştı. Sözlü saldırılar yer yer fiziksel şiddete dönüştü. 

Provokasyon girişimlerine eylemciler, “Yaşasın kardeşlik, kahrolsun ırkçılık” ve “Muhacirler Allah’ın emanetidir” sloganları atarak karşılık verdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar