Kuzey Koreli asker, Güney Kore’ye sığınma talebinde bulundu

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Koreli bir askerin ülkeye girip sığınma talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kuzey Kore ordusunda görevde olduğu belirtilen asker, termal kameralar ile tespit edildi. Yarımadanın batısında, Kuzey Kore’den başlayan tampon bölgeyi geçen ve Güney Kore’ye akan İmjin Nehri’nin yakınlarında bulunan asker, Güney Kore askerleri tarafından gözaltına alındı. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Koreli askerin sığınma talebinde bulunduğunu açıkladı.

Güney Kore ile Kuzey Kore arasındaki sınır, dünya üzerinde en sıkı korunan sınırlardan biri. Her iki tarafın da yoğun güvenlik önlemleri ile koruduğu sınırda çok sayıda asker nöbet tutuyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar