Mümtaz’er Türköne, cezaevi koşulları yüzünden ameliyat olmayı reddetti, sonrasında tekrar cezaevine gönderildi

Cezaevinde bulunan yazar Mümtaz’er Türköne, kalbinde iki damar tıkalı olduğu için hastaneye kaldırılmıştı. Türköne’nin damarlarından birine stent takıldı ancak hastanedeki doktorlar, diğer damar tamamen tıkalı olduğu için Türköne’nin ameliyat olması gerektiğini belirtti. Türköne, bu süreçte yaşadığı sıkıntılar ve cezaevi koşullarında ameliyat sonrası bakımının zor olacağı gerekçesiyle ameliyat olmayı reddetti.

Medyascope’a konuşan kızı Sıla Türköne, babasının ameliyat olması durumunda, cezaevinde geçireceği her günün sağlığı açısından tehlikeli olacağını bu yüzden kendisinin ve yakınlarının Türköne’nin sağlığı için endişe ettiğini söyledi. 

Sıla, 63 yaşındaki babasının sağlığına kavuşabilmesi için ameliyat olması ve ameliyat sonrası gerekli bakım koşularının sağlanması gerektiğini belirtti. 

Ameliyat olmayı reddeden Türköne, hastaneden taburcu edilerek cezaevine gönderildi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar