Franky Zapata uçan kaykayıyla Manş Denizi’ni geçmeyi sonunda başardı

Fransız mucit Franky Zapata, “Flyboard Air” isimli uçan kaykayıyla Manş Denizi’ni geçmeyi başardı. İlk denemesinin başarısızlıkla sonlanmasından sonra ümidini kaybetmeyen Zapata, 20 dakikadan kısa bir sürede İngiltere’ye ulaştı.

Pazar günü sabah saat 07.17’de havalanan Zapata’ya yolculuğunda üç helikopter eşlik etti. Beş küçük jet motoruyla çalışan uçan kaykayı ile yolculuk yapan Zapata, sırt çantasında da uçan kaykayı için gazyağı taşımayı ihmal etmedi.

Saint Margeret Körfezi’ne indi

Fransa’nın Sangatte plajından yolculuğa başlayan Zapata, İngiltere’nin Saint Margeret Körfezi’ne indi. İnişinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zapata, yolculuğunun son 5-6 kilometresinden oldukça zevk aldığını söyledi. İlk denemesinde başarısızlığa uğramış olsa da çalışmaya devam ettiğini anlatan Zapata, en sonunda amacına ulaştığını belirtti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar