Kızı Sıla, Mümtaz’er Türköne’nin sağlık durumunu anlattı: “Babamı ikna etmeye çalıştık ama bizi, cezaevi koşullarında ameliyat olmamak için ikna etti”

Zaman gazetesi yazarlarının yargılandığı davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan, üç yıldır da cezaevinde bulunan Mümtaz’er Türköne yaklaşık iki hafta önce kalp damarlarının tıkalı olması sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Türköne’nin ameliyat olmasına karar verildi fakat Türköne, cezaevi koşulları sebebiyle ameliyat olmayı reddetti. Mümtaz’er Türköne’nin sağlık durumunu kızı Sıla Türköne, Büşra Cebeci’ye anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar