Çevre aktivisti Defne Koryürek ile ekolojik tahribat üzerine söyleşi: “Doğayı koruyabilmek için hükümetler ve şirketlere karşı yaptırımlarla gelmemiz gerekiyor”

Munzur, Hasankeyf, Fatsa, İznik, Kaz Dağları ve dahası… Son dönemde ülkenin dört bir yanında ekolojiye, ağaca, suya, toprağa ve tarihi varlıklara yönelik yoğun tahribatlar söz konusu. Bu tahribatların ne anlama geldiğini, bizi nereye sürüklediğini, talana karşı verilen mücadeleleri ve daha neler yapmamız gerektiğini gıda egemenliği ve çevre aktivisti Defne Koryürek ile konuştuk. 

Koryürek, “Karşımızda aynı amaç doğrultusunda birleşmiş şirketler ve hükümetler var. Ayaklanmamız bir yana, ekolojiyi koruyabilmek için onlara karşı yaptırımlarla gelmemiz gerekiyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar