Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri: “AKP kendinden olmayanı ezip geçme düşüncesinde”

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmsına karşı bir basın açıklaması yaptı. Mülkiyeliler Birliği’nde yapılan açıklamada, HDP ve CHP Ankara İl Örgütü, Türkiye İşçi Partisi, KESK Ankara Şubeler Platformu, Ankara Tabip Odası ve TMMOB İl Koordinasyonu‘nun da aralarında olduğu yirmiden fazla parti, dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşunun imzası yer aldı.

Açıklamayı HDP Ankara İl Eşbaşkanı Hüseyin Gevher okudu. Metinde, AKP’nin kendisiyle aynı görüşe sahip olmayanları ezip geçme düşüncesinde olduğu ifade edildi.

23 Haziran seçim sonuçlarına da vurgu yapılan açıklamada, kayyumlar geri çekilene kadar mücadelenin devam edeceği belirtildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar