TMMOB Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Kahraman İBB yönetiminde

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası Genel Merkez ve İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) “Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı” görevine getirildi. Kahraman, Gezi davasında yargılanan isimler arasında.

Geçmişte TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Şehir Plancıları Odası (ŞPO) İstanbul Şube Başkanlığı da yapan Tayfun Kahraman, Gezi Parkı eylemleri sırasında “Taksim Dayanışması”nın sözcülerindendi.

Kahraman, halen Osman Kavala’nın tutuklu yargılandığı, sanıkları arasında Can Dündar, Memet Ali Alabora, Mücella Yapıcı ve Can Atalay’ın da bulunduğu ikinci Gezi davasında yargılanıyor. Kahraman, davanın Haziran 2019’daki ilk duruşmasında yaptığı savunmada, iddianamede yer alan suçlamaların kabul edilemez olduğunu söylemişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar