Medyascope özel haber: İBB Spor Kulübü’nün 25 milyon TL borcu var, basketbol liginden çekilme kararı henüz alınmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün (İBBSK) Basketbol Süper Ligi’nden çekileceği iddia ediliyor. Medyascope’tan Fırat Fıstık’a konuşan İBBSK Başkanı Fatih Keleş, henüz ligden çekilme kararı almadıklarını söyledi. Keleş, “25 milyon lira borcumuz var” dedi.

Kulübün yeni başkanı Fatih Keleş, “Şu anda çekilme kararımız kesin değil. Benim adıma yapılan açıklama ise doğru değil, hiçbir yere açıklama yapmadım. Arkadaşlarımızla çekilmeyi de diğer konuları da değerlendireceğiz ve bir karara varacağız. Bir iki gün içinde gelişme kaydedeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

İBBSK Başkanı Fatih Keleş, Medyascope’a kulübün 25 milyon lira borcu olduğunu açıkladı.

Keleş Medyascope’a, kulübün mali tablosuna ilişkin de bilgi verdi. Ciddi bir borç yüküyle karşı karşıya olduklarını söyleyen Keleş, kulübün 25 milyon lira borcu olduğunu açıkladı.

Fanatik gazetesinde yer alan bir haberde, kulübün Basketbol Süper Ligi’nden çekildiği iddia edilmişti.

İBBSK’nin yönetimi geçen cumartesi günü yapılan olağanüstü genel kurulda değişti. Daha önce, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Beylikdüzü Belediyesi’nde de görev alan Fatih Keleş, kulübün yeni başkanı seçildi. Yönetim kurulunda İbrahim Edin, Erdem Aslanoğlu, Ethem Pişkin, Ertan Yıldız, Adem Kuyumcu, İbrahim Özkan, Erdal Yolcu, Tuncay Yılmaz, Şirin Mine Kılıç ve Lemi Çelik yer aldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar