Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül: “Dört-beş saat uyuyorum, neredeyse hiç ada dışına çıkmıyorum”

Haber: Fırat Fıstık / Kamera-kurgu: Ufuk Çeri

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, günde ortalama dört-beş saat uyuduğunu belirtirken, “Neredeyse hiç ada dışına, İstanbul’daki toplantılar hariç çıkmıyorum. 24 saatte dört adaya gitmek durumundayım. Yoğun ve yeni bir mesai ama benim için en keyif verici tarafı, Türkiye’de oluşacak yeni iklimle birlikte yeni bir yolculuğa çıkmış olmak” dedi.

Adalar’da yaşayan 16 bin kişinin büyük bölümüyle doğrudan temas içinde çalışma yürüttüğüne değinen Gül, büyükşehirin de CHP’ye geçmesinin kendileri için önemli olduğunu, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun Adalar ile özel olarak ilgilendiğini vurguladı.

“En zor sorundan başlayalım dedik”

Adalar’da en kronik sorunun ulaşım olduğunu belirten Gül sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hafta başında vapur seferleri artırıldı, doğrudan Ada’da yaşayanların taleplerine uygun olarak. Ulaşımımız da diğer ilçelerden farklı. Fayton gibi, bisiklet, akülü araç gibi sorunlarımız var. Ulaşım meselesi en kronik, yıllardır bekletilen, kaderine terk edilmiş, neredeyse hiçbir iyileştirme yapılmamış bir soruna dönüşmüş. En zor sorun ve biz de en zor sorundan başlayalım dedik, bir adım atalım kararı aldık.”

“Adalar’a da felsefe yakışır”

Adalar’da hiçbir şekilde yapılaşmaya izin verilmeyeceğini belirten Gül, bir felsefe etkinliğine hazırlandıklarını da anlattı: “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun benden istediği bir şey vardı; Adalar’da bir felsefe etkinliği. Ben de en geç bahara kadar uluslararası düzeyde bir felsefe etkinliğini gerçekleştirmek için çalışmalara başladım. Bunu geleneksel hale de getirmek istiyoruz. Adalar’a da felsefe yakışır.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar