İddia: Liverpool casusluk karşılığı Manchester City’ye 1 milyon sterlin ödedi

Liverpool’un, Manchester City’nin scouting (oyuncu gözlem) sistemine sızdığı ve bu yüzden City yönetimine 1 milyon sterlin ödediği iddia edildi. 

Premier League, tarihinin en büyük casusluk skandallarından biriyle çalkalanıyor. The Times’ta yer alan habere göre Liverpool, Haziran 2012 ve Şubat 2013 arasında Manchester City’nin Scout7 isimli oyuncu gözlem sistemine sızdı. Manchester City yönetimi ise durumu fark edip, Liverpool’u şikayet etti. Sorunun çözülmesi için iki takım arasında bir anlaşma yapıldı ve Liverpool, Manchester City’ye 1 milyon sterlin ödemeyi kabul etti. 

Haberde, sportif direktör Michael Edwards ve Manchester City’nin eski scout’ları Dave Fallows ile Julian Ward’ın anlaşma yapılmadan önce Liverpool’da çalışmaya başladığı ve City’nin sistemine sızma konusunda da bu isimlerin sorumlu olabileceği öne sürülüyor.

Habere göre iki kulüp arasındaki anlaşma gizli olduğu için, sisteme sızma ve yapılan anlaşma konusunda İngiltere Futbol Federasyonu’na bilgi verilmedi. Kulüpler ise henüz sessizliğini koruyor. Bu durumun gerçekliği ispatlanırsa kuralların ihlali sebebiyle iki takımın da cezalandırılması bekleniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar