Suriye’ye olası operasyon – Doğu Eroğlu ile söyleşi: “Türkiye kendi vatandaşı IŞİD militanları için yapamadığını Suriye’de nasıl yapacak?”

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna askeri harekat hazırlıkları devam ederken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘un, Washington Post gazetesinde yayınlanan makalesinden öğrendik ki, ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye’de IŞİD’le mücadelenin liderliğini Türkiye’ye verme konusunda anlaştığını duyurdu.  Erdoğan-Trump telefon görüşmesi ardından Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada da “son iki yılda bölgede yakalanan IŞİD savaşçılarından bundan böyle Türkiye sorumludur” denilmişti. Konuyu Türkiye’deki IŞİD yapılanmalarını çalışan ve İletişim yayınlarından çıkan “IŞİD Ağları” adlı bir kitabı da bulunan gazeteci Doğu Eroğlu ile konuştuk.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar