Fransa Spor Bakanı “asker selamı” nedeniyle A Milli Takımı UEFA’ya şikayet etti ve ceza istedi

EURO 2020 elemelerinde grubunda lider olan ve 14 Ekim akşamı Paris’te Fransa’yla 1-1 berabere kalarak şampiyonaya katılmak için büyük avantaj elde eden A Milli Takım futbolcularının son iki maçta atılan gollerin ardından verdiği asker selamı tartışılmaya devam ediyor.

Dün akşam Paris’teki Parc des Princes’de oynanan ve 1-1 berabere biten maçta A Milli Takım’ın Kaan Ayhan’ın golünün ardından verdiği asker selamına en sert tepki Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu’dan geldi. Bakan, asker selamının spor ruhuna aykırı olduğunu savundu. Tweet’inde UEFA’yı etiketleyerek A Milli Takım oyuncuları için ceza talebinde bulundu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar