Suriye operasyonu – Erdoğan: “Mutabakata uyulmazsa operasyona kaldığımız yerden devam ederiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye uyarılarda bulunarak, YPG’nin çekilmemesi halinde askeri harekata devam edeceklerini söyledi.

Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen 11. Rize Tanıtım Günleri’nde şöyle konuştu: “Dikkat edin terör örgütü ile anlaşmadık, ABD ile anlaştık. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız, son teröristi de bölgeden temizleyene dek mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Erdoğan, 444 kilometre uzunluğunda, 32 kilometre derinlikte bir “güvenli bölge” oluşturulacağını da tekrarladı.

17 Ekim’de ABD ile varılan mutabakat çerçevesinde operasyona 120 saat ara verildi. Bu süre yarın doluyor. Erdoğan yarın Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar