Soçi mutabakatı – Suriye’deki ilk Türk-Rus ortak askeri devriyesi yapıldı

Türk ve Rus askerler bugün itibarıyla Suriye’deki ortak devriyelere başladı. Bugünkü ilk devriye dört saat sürdü. Devriyeler, Resulayn ile Tel Abyad arasını kapsayan harekat bölgesinin dışında, doğudaki ve batıdaki alanlarda yapılıyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) da devriyelerle ilgili bir fotoğraf paylaştı.

MSB ilk devriyenin, insansız hava aracı refakatindeki sekiz zırhlı araçla yapıldığını ve tamamlandığını duyurdu.

Devriyeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin arasında 22 Ekim’de varılan Soçi mutabakatı çerçevesinde yapılıyor. Türkiye, YPG’nin sınırdaki varlığını öne sürerek 9 Ekim’de Suriye’ye askeri harekât başlatmıştı.

İlk Türk-Rus ortak devriyesi yapıldı. (Video: Anadolu Ajansı)

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar