Mardin’in HDP’li Kızıltepe belediyesine kayyum atandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde HDP’li Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz görevinden alındı. Yılmaz’ın yerine Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam kayyum olarak atandı.

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, Yılmaz’ın “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yargılamasının devam ettiği belirtildi. Açıklamada, Yılmaz’ın hakkında devam eden adli işlem süreçleri göz önünde bulundurularak, Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden bakanlığın onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

Yılmaz’ın yerine “belediye başkan vekili” olarak Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın görevlendirildiği kaydedildi.

Nilüfer Elik Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 70 oranında oy alıp seçilmişti. Yılmaz’ın görevden alınmasıyla 31 Mart’tan bu yana 15 HDP’li belediyeye kayyum atanmış oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar