İki Satır (16): Türkiye’de nasıl ölünür?

Gazeteciler Bahadır Özgür ve Hakkı Özdal’ın hazırlayıp sunduğu İki Satır programının 16. bölümü bugün yayınlandı. 48 ila 60 yaşlarındaki dört kardeşin, Fatih’in Molla Gürani Mahallesi’ndeki evlerinde intihar etmesini ele alan Özdal ve Özgür, bu olayın çerçevesinin yoksulluk olduğunu vurguladı.

Hakkı Özdal, polisin evden dört cenazeyi alıp çıkmasının hemen ardından BEDAŞ görevlilerinin gelerek evin elektriğini kesmesinin anlamlı olduğunu, polis ve şirketin temsil ettiği “devlet” ile canına kıyan dört kişinin temsil ettiği “toplum”un bu olayda karşı karşıya geldiğini söyledi.

Bahadır Özgür ise Fatih’teki evin bir suç mahalli olduğunu söyleyerek, “Bu suçun bütün müsebbiplerini orada görebiliyoruz” dedi. Özgür, elektriği kesen şirketin, pek çok kamu ihalesini almasıyla tanınan Cengiz-Kalyon-Kolin şirketlerinin ortaklığında olduğunu hatırlatarak, bu şirketin 35 milyar liralık borcunun da bir gün önce yapılandırıldığını vurguladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar