Arjantin’de işitme engelli çocuklara cinsel tacizde bulunan iki rahipten birine 43, diğerine 45 yıl hapis cezası verildi

Arjantin’de iki Katolik rahip, 20’ye yakın işitme engelli çocuğa cinsel taciz suçlamasıyla hapis cezasına çarptırıldı. 

Arjantinli rahip Horacio Corbacho (61) ve İtalyan rahip Nicola Corradi (83) Arjantin‘in batısındaki Mendoza kentinde Katolik Kilisesi‘ne bağlı Provolo İşitme Engelliler Enstitüsü‘nde görev yapıyordu. İki rahibin bazı çocukları tecavüz ettikleri de ortaya çıktı. 

Nicola Corradi

İtalyan rahip Nicola Corradi 42 yıl, Arjantinli rahip Horacio Corbacho ise 45 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Okulun bahçıvanı Armando Gomes ise 18 yıl hüküm giydi.

Horacio Corbacho

Cinsel taciz skandalı, Provolo İşitme Engelliler Enstitüsü’nden mezun en az 20 kişinin resmi makamlara şikayetçi olmasıyla ortaya çıktı.

Üç sanığın yargılandığı üç yıldır süren davanın karar duruşması televizyondan canlı yayınlandı. Karar, mahkeme salonunda bulunan bazı mağdur ve yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Sanıkların temyiz hakkı bulunmuyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar